Gizlilik Politikası

Temeller

Bu Gizlilik Politikası hakkında

FERAGATNAME: Bu içerik yalnızca referans olarak Türkçe dilinde sunulmuştur. İngilizce yazılmış orijinal Gizlilik Politikası resmi ve bağlayıcı sürümdür.

Dentalsis plus, kullanıcılarımızın gizliliğini ve güvenliğini korumayı ve sizinle ilgili bilgileri nasıl işlediğimiz konusunda şeffaf olmayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikası, Kişisel Bilgilerinizi nasıl işlediğimizi ve gizlilik haklarınızı nasıl kullanabileceğinizi açıklamaktadır.

Dentalsis’un hizmetleri, kullanıcılarımızın içerik oluşturmasına ve yüklemesine, oyun oynamasına ve barındırmasına ve başkalarını bir oyuna katılmaya davet etmesine olanak tanır. Dentalsis, kullanıcı içeriğindeki Kişisel Bilgiler için ve platformdaki Kullanıcılarımız adına başka şekilde toplayıp işleyebileceğimiz Kişisel Veriler için bir veri işlemcisi olarak hareket eder. Bu tür işlemler bu Gizlilik Politikası kapsamında değildir.

Lütfen size farklı veya ek gizlilik politikaları hakkında bildirimde bulunduğumuz ölçüde, bu politikaların bu tür etkileşimleri yöneteceğini unutmayın. Dentalsis´un, Okul Hizmetleri aracılığıyla sınıfta Dentalsis ile etkileşime girdiklerinde öğrenciler hakkındaki bilgileri işlemesiyle ilgili ayrıntılar için lütfen Öğrenci Gizlilik Politikamızı okuyun.

Hakkımızda

Dentalsis plus, küresel eğitim teknolojisi pazarı için bir öğrenme platformu sağlayan küresel bir eğitim teknolojisi ve hizmet olarak yazılım grubudur. İşletmeler, eğitim sektörü ve kişisel kullanıcılar için ilgi çekici öğrenme araçlarını kapsamlı bir şekilde sunarak geliştirmeye odaklanıyoruz. Dentalsis plus platformu, onu kullanan herkesin öğrenerek tam potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlar. Hizmetlerimiz ve bunları nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi T&Cs ve web sayfamızda bulunabilir.

2. İşlediğimiz Kişisel Bilgiler

İşlediğimiz Kişisel Bilgiler, Dentalsis plus ile etkileşimlerinizin bağlamına, Dentalsis plus hesap ayarlarınıza, kullandığınız ürün ve özelliklere, konumunuza ve yürürlükteki yasaya bağlıdır. Ancak, topladığımız Kişisel Bilgiler genel olarak aşağıdaki kategorilere ayrılır:

Bize sağladığınız bilgiler: Bir Dentalsis plus hesabına kaydolduğunuzda ve Hizmetleri kullandığınızda, müşteri hizmetleri ekibimizle görüştüğünüzde, bize bir e-posta gönderdiğinizde, Hizmetleri başka bir web sitesi veya hizmetle entegre ettiğinizde (örneğin, Google hesabınızı Dentalsis plus’a bağlamayı seçtiğinizde) veya bizimle herhangi bir şekilde iletişim kurduğunuzda belirli Kişisel Bilgileri bize sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler şunları içerebilir:

Otomatik olarak topladığımız bilgiler: AEA dahilindeki ülkeler de dahil olmak üzere bazı (fakat tamamında değil) ülkelerde, bu bilgiler geçerli veri koruma yasaları kapsamında Kişisel Bilgi olarak kabul edilir. Hizmet Kullanım Verileri şunları içerebilir:

Diğer kaynaklardan topladığımız bilgiler: Zaman zaman, Ortaklarımız, entegrasyonlar veya diğer üçüncü taraflar gibi farklı kaynaklardan (örneğin üçüncü tarafa bilgilerinizi bizimle paylaşma izni verdiğiniz durumlarda) hakkınızdaki Kişisel Bilgileri toplayabiliriz.

3. Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Topladığımız Kişisel Bilgilerinizi aşağıda belirtilen amaçlar ve yasal dayanaklar çerçevesinde kullanabiliriz:

Kişisel Bilgileri satmayız ve kullanıcılarımıza üçüncü taraf pazarlama göndermeyiz. CCPA’nın ve aşağıdaki 12. bölümün amaçları doğrultusunda, ‘satış’, Kişisel Bilgilerin parasal veya diğer değerli amaçlar için ifşa edilmesi anlamına gelir, ancak örneğin Kişisel Bilgilerin bir birleşme, iflas veya işimizin tamamının veya herhangi bir kısmının başka bir düzenlemenin parçası olan bir varlık olarak aktarılmasını içermez.

4. Üçüncü Taraf Entegrasyonları

Hizmet aracılığıyla topladığımız veya aldığımız Kişisel Bilgileri, Dentalsis plus hesabınıza bağlanmak için seçtiğiniz entegrasyonları ve eklentileri kullanmanızı sağlamak için bir işlemci olarak ve bu Gizlilik Politikası’na uygun şekilde kullanabiliriz. Örneğin, Dentalsis plus hesabınıza bir Google entegrasyonu bağlamayı seçerseniz sizden Google E-Tablolarınızı, Google Kişilerinizi, Google Analytics ve Google Drive’ınızı uygun olduğu şekilde görüntüleme ve/veya indirme izni vermenizi isteyeceğiz. Bu, Google entegrasyonlarınızı tercihlerinize göre yapılandırmamıza olanak tanır.

Hizmetler ve Web Siteleri Twitter, LinkedIn, Instagram, TikTok ve Facebook ile sosyal medya eklentileri gibi sosyal medya özelliklerini içerir. Bu özellikler, IP adresiniz ve Web Sitelerimizde hangi sayfayı ziyaret ettiğiniz hakkında bilgi toplayabilir ve özelliğin düzgün çalıştığından emin olmak için bir çerez ayarlayabilir. Sosyal medya özellikleri ve pencere öğeleri ya üçüncü bir tarafça ya da doğrudan Web Sitemizde barındırılır. Ayrıca Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında da varlığımızı sürdürüyoruz. Bize bir sosyal medya platformu aracılığıyla gönderdiğiniz her türlü bilgi, iletişim veya materyal, herhangi bir gizlilik beklentisi olmaksızın kendi sorumluluğunuzdadır. Bu platformlardaki diğer kullanıcıların eylemlerini veya platformların eylemlerini kontrol edemeyiz. Bu özellikler ve platformlarla olan etkileşimleriniz, bunları sağlayan şirketlerin gizlilik politikalarına tabidir.

5. Üçüncü Taraf web siteleri

Web siteleri, gizlilik uygulamaları bizimkilerden farklı olabilecek diğer web sitelerine bağlantılar içerir. Kişisel Bilgilerinizi bu sitelerden herhangi birine gönderirseniz bilgileriniz onların gizlilik politikalarına tabidir. Ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesinin gizlilik politikasını dikkatlice okumanızı öneririz.

Reklam ortakları: Dentalsis plus, Hizmetlerimizi hem Web Sitelerimizde hem de üçüncü taraf web sitelerinde tanıtmak için üçüncü taraf reklam platformları ve sosyal medya kanalları ile işbirliği yapabilir. Hizmetlere bir bağlantının dahil edilmesi, bağlantılı sitenin veya hizmetin bizim tarafımızdan veya bağlı kuruluşlarımız tarafından onaylandığı anlamına gelmez.

Ayrıca, bu veya diğer kuruluşlara ifşa ettiğiniz Kişisel Bilgiler dahil olmak üzere Facebook, Twitter, WhatsApp, Apple, Google, Microsoft veya başka herhangi bir uygulama geliştiricisi, uygulama sağlayıcısı, sosyal medya platformu sağlayıcısı, işletim sistemi sağlayıcısı, kablosuz hizmet sağlayıcısı veya cihaz üreticisi gibi diğer kuruluşların bilgi toplama, kullanma, ifşa etme veya güvenlik politikalarından veya uygulamalarından sorumlu değiliz.

6. Veri Koruma Haklarınız

İkamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak, aşağıdaki veri koruma haklarından birine veya tümüne sahip olabilirsiniz:

Lütfen yukarıdaki hakların istisnalara ve sınırlamalara tabi olabileceğini unutmayın. Örneğin, gizlilik yükümlülüğümüzü ihlal edecekse veya bu tür verileri saklamak için yasal bir yükümlülüğümüz varsa kişisel verileri sağlayamayız.

Haklarınızı kullanın.

Hesap sayfanızdaki kullanıcı ayarlarında hesabınıza bağlı Kişisel Verileri kendiniz düzeltebilir ve/veya silebilirsiniz. Sizin için geçerli olan diğer gizlilik haklarından herhangi birini kullanmak isterseniz bunu privacy@Dentalsis.com adresinden bize ulaşarak yapabilirsiniz.

Sizden bir e-posta alırsak yürürlükteki yasalara uymak ve talebinize verimli bir şekilde yanıt vermemize yardımcı olmak için kimliğinizi doğrulamanızı isteyebiliriz.

7. Kişisel Bilgilerin İfşası

Kişisel Bilgilerinizi, aşağıdaki sınırlı durumlar haricinde, Dentalsis plus dışındaki üçüncü taraflarla paylaşmayız:

  1. İştirakler. Kişisel Bilgilerinizi, meşru iş amaçlarımız için veya Grup Şirketlerimizden bir veya daha fazlasını içerebilecek hizmetler sağlamak için Dentalsis Group’taki şirketlerle paylaşabilir ve ifşa edebiliriz.
  2. Hizmet sağlayıcılar. Bazen bilgilerinizi, bu Gizlilik Politikası’nda açıklanan amaçlar için bizim adımıza çalışan üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızla paylaşırız. Örneğin, Hizmetimizi sağlamamıza ve desteklememize veya sistemlerimizi ve hizmetlerimizi ve işle ilgili diğer işlevleri korumamıza ve güvence altına almamıza yardımcı olması için kiraladığımız şirketler. Diğer örnekler arasında verilerin analizi, verilerin barındırılması, Hizmetimiz için teknik destek sağlanması, ödemelerin işlenmesi ve içerik sunulması yer alır.
  3. Reklam ortakları: Dentalsis plus, Hizmetlerimizi hem Web Sitelerimizde hem de üçüncü taraf web sitelerinde tanıtmak için üçüncü taraf reklam platformları ve sosyal medya kanalları ile işbirliği yapabilir. Genel olarak, bu amaca ulaşmak için Kullanıcılarımızın sınırlı Kişisel Bilgilerini paylaşabiliriz. Örneğin, biz ve üçüncü taraf reklam ortaklarımız, tarayıcı etkinliklerinize ve ilgi alanlarınıza dayalı olarak size reklam sağlamak için Web Sitesi ve diğer web sitelerindeki faaliyetleriniz hakkında bilgi toplamak için çerezler, pikseller, web işaretçileri ve benzer teknolojileri kullanabiliriz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Politikamız’a bakın.
  4. Kamu kurumları. Açıklamanın gerekli olduğuna inandığımız herhangi bir yetkili kolluk kuvveti, düzenleyici kurum, devlet kurumu, mahkeme veya diğer üçüncü taraf (a) yürürlükteki yasa veya yönetmelik gereği, (b) yasal haklarımızı kullanmak, tesis etmek veya savunmak için veya (c) sizin veya başka herhangi bir kişinin hayati menfaatlerini korumak için.
  5. Satış, birleşme, konsolidasyon, tasfiye, yeniden yapılanma veya satın alma durumunda potansiyel bir alıcı (ve temsilcileri ve danışmanları). Bu durumda, herhangi bir alıcı, erişim ve seçim haklarınız da dahil olmak üzere bu Gizlilik Politikası kapsamındaki yükümlülüklerimize tabi olacaktır. Bir e-posta göndererek veya Web sitemizde bir bildirim yayınlayarak değişikliği size bildireceğiz.
  6. Rıza gösterdiğiniz herhangi bir kişi.

Ayrıca istatistiksel amaçlarla anonimleştirilmiş, toplu bilgileri seçili üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bizim adımıza hizmet sağlamak için herhangi bir üçüncü tarafı kullandığımız ve bu üçüncü tarafların Kişisel Bilgilerinizi işlediği durumlarda, bu üçüncü tarafların gizlilik ve veri güvenliği standartları açısından yüksek seviyede gizlilik ve en iyi uygulamalara riayet etmesini sağlamak için veri işleme sözleşmeleri yaparız. Bu standart ve uygulamaları düzenli olarak gözden geçiriyoruz ve bu Gizlilik Politikası kapsamındaki hizmetler için kullanılan tüm alt işlemcilerin bir listesini tutuyoruz.

9. Güvenliğimiz

Kişisel Bilgilerin işlenmesiyle ilgili riskleri ve Kişisel Bilgilerin mahiyetini göz önünde bulundurarak Kişisel Bilgileri kayıp, kötüye kullanım, yetkisiz erişim, ifşa, değişiklik ve tahribattan korumak için tasarlanmış uygun ve makul teknik ve organizasyonel önlemleri alıyoruz. Güvenlik uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Güvenlik sayfamıza bakın. Kişisel Bilgilerinizin güvenliği ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa privacy@Dentalsis.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dentalsis plus hesaplarında oturum açmak için bir kullanıcı adı ve parola gerekir. Kullanıcılar, kullanıcı adlarını ve parolalarını güvende tutmalı ve asla üçüncü taraflara ifşa etmemelidir. Bir Kullanıcının Dentalsis plus hesabındaki bilgiler gizli olduğu için hesap parolaları karma hale getirilmiştir; bu da bir Kullanıcının parolasını göremeyeceğimiz anlamına gelir. Unutulan parolaları da yeniden gönderemeyiz. Kullanıcılara yalnızca onları nasıl sıfırlayacaklarına ilişkin talimatlar vereceğiz.

10. Uluslararası Aktarımlar

Dünya çapında bilgi topluyoruz ve bilgilerinizi ikamet ettiğiniz ülkenin dışında, bizim veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın size Hizmetleri sağlamak amacıyla faaliyet gösterdiği her yere aktarabilir, işleyebilir ve saklayabiliriz. Bu, veri koruma, gizlilik hakları ve diğer yasaların ülkenizdeki kadar kapsamlı olmayabileceği ülkeleri içerebilir. Bilgilerinizi her aktardığımızda, verilerinizin her zaman güvende olduğundan emin olmak için önleyici tedbirler dahil adımlar atarız.

Hem Dentalsis Grubu içindeki hem de alt işlemcilerimize yapılan tüm uluslararası aktarımlar için, Kişisel Bilgilerinizin alıcısının alt işlemcilerimizle arka arkaya uygun sözleşmeler yaparak yeterli düzeyde koruma sağladığından emin oluruz. Tüm uluslararası aktarımlar, AB Komisyonu tarafından onaylanmış standart sözleşme maddelerine (“SCC’ler”) göre yapılır.

Dentalsis plus, bizim ve güvenilir üçüncü taraflarımızın hizmetlerinde saklanan Kişisel Bilgileri korumak için sıkı organizasyonel ve teknik önlemler alır. Hizmetleri sağlamak için işlediğimiz Kişisel Bilgilere erişim, oturum açma kimlik bilgileri, çok faktörlü kimlik doğrulaması, gizli bilgi temelinde erişim ve size karşı destek hizmetleri sağlamak gibi görevleri gerçekleştirmek için erişime ihtiyaç duyan çalışanlar için yönetici hesaplarına sınırlı erişim yoluyla sınırlandırılmıştır.

Dentalsis’un uluslararası aktarımları ve Kişisel Bilgilerinizi güvende tutmak için aldığımız önlemler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen privacy@Dentalsis.com adresinden bize ulaşın.

11. Verilerin Saklanması

Kişisel Bilgilerin toplanma amaçları için Kişisel Bilgileri hiçbir zaman gerekenden daha uzun süre saklamayız. Kişisel Bilgileri, devam eden meşru bir işimiz veya bunu yapmak için yasal yükümlülüğümüz olduğunda saklarız. Saklama sürelerimiz, ilgili verilerin türüne göre değişiklik gösterecektir fakat genellikle saklama süresini belirlemek için şu kriterlere başvuracağız:

Kişisel Bilgilerinizi işlemeye devam eden meşru bir işletmeye ihtiyacımız olmadığında, bunları ya sileceğiz ya da anonimleştireceğiz veya bu mümkün değilse (örneğin Kişisel Bilgileriniz yedek arşivlerde saklandığı için), o zaman Kişisel Bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklayacağız ve silme mümkün olana kadar başka herhangi bir işlemden izole edeceğiz.

12. Kaliforniya Tüketicileri

Kişisel Bilgileri satmayız.

CCPA, tüketicilere Kişisel Bilgileri ile ilgili özel haklar sağlar. CCPA’ya tabi işletmelerin (bu, ilişkiniz olan Kullanıcılarımızı da içerebilir) son 12 ay içinde Kişisel Bilgilerinizin toplanması ve kullanılmasıyla ilgili belirli bilgileri size ifşa etmesini talep etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca, bu tür işletmelerden sizden toplanan Kişisel Bilgileri belirli istisnalara tabi olarak silmelerini talep etme hakkına sahipsiniz. İşletme, Kişisel Bilgileri satıyorsa bu satıştan vazgeçme hakkına sahipsiniz. Son olarak, bir işletme bir CCPA hakkını kullandığınız için size karşı ayrımcılık yapamaz.

Dentalsis plus, Kullanıcılarına hizmet sunarken, CCPA kapsamında bir “hizmet sağlayıcı” olarak hareket eder ve herhangi bir tüketici Kişisel Bilgisinin alınması ve toplanması, Hizmeti sunabilmemiz için Kullanıcılarımız adına tamamlanır. Lütfen CCPA kapsamındaki Kişisel Bilgilerinize erişim veya silme taleplerini doğrudan bir ilişkiniz olan Kullanıcıya yönlendirin.

Kaliforniya yasalarına uygun olarak, geçerli CCPA haklarınızı kullanmayı seçerseniz sizden farklı fiyatlar talep etmeyeceğiz veya size farklı kalitede hizmetler sunmayacağız. Kişisel Bilgilerinizi sağlamanıza bağlı olan bir finansal teşvik veya ürün geliştirme teklif edersek size sağlanan faydalar bize sağladığınız Kişisel Bilgilerin değeri ile makul ölçüde ilişkili olmadıkça bunu yapmayacağız.

13. İzleme

Bazı ABD eyalet yasaları, tarayıcınızda “Do Not Track” ayarlarına uyup uymadığımızı belirtmemizi gerektirmektedir. Dentalsis plus, bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen standartlara bağlı kalır ve herhangi bir Do Not Track tarayıcı isteğini izlemez veya takip etmez.

14. Bu Politikadaki Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikası’nı herhangi bir zamanda ve zaman zaman değiştirebiliriz. Gizlilik Politikası’nın en son sürümü, bu Gizlilik Politikası’nın üst kısmında bulunan sürüm tarihi ile belirtilmektedir. Tüm güncellemeler ve değişiklikler, bu Gizlilik Politikası’nın revize edilmiş bir sürümünü veya Web Sitelerinde başka bir bildirimi yayınlamak dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir yolla verebileceğimiz bildirimden hemen sonra yürürlüğe girer. Sizi etkileyebilecek değişikliklerden haberdar olmak için bu Gizlilik Politikası’nı sık sık gözden geçirmenizi öneririz.

15. Sorular & Endişeler

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa veya herhangi bir gizlilik konusunu ele alma şeklimiz hakkında endişeleriniz varsa bizimle privacy@Dentalsis.com adresinden veya posta yoluyla şu adresten iletişime geçebilirsiniz:

Dentalsis plus AS

Fridtjof Nansens plass 7

0160 OSLO

16. Tanımlar

Bu Gizlilik Politikası için aşağıdaki tanımlar geçerlidir:

“Bağlı Kuruluş”, doğrudan veya dolaylı olarak Kontrol Eden, Kontrol Edilen veya bir kuruluş ile ortak Kontrol altında olan kuruluş anlamına gelir.

“Uygulama”, Dentalsis plus’un yazılım/mobil uygulamaları anlamına gelir.

“CCPA”, 2018 Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası anlamına gelir.

“Kontrol”, söz konusu kuruluşun toplam paylarının yüzde ellisini (%50) veya daha fazlasını temsil eden bir sahiplik, oy veya benzer menfaat anlamına gelir. “Kontrollü” terimi bu doğrultuda yorumlanacaktır.

“AEA”, Avrupa Ekonomik Alanı anlamına gelir.

“AB”, Avrupa Birliği anlamına gelir.

“Dentalsis plus”, Fridtjof Nansens plass 7, 0160 Oslo, Norveç’te bulunan 997 770 234 kuruluş numaralı Dentalsis ASA anlamına gelir.

“Kişisel Bilgiler”, bir bireyi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlayan veya tanımlamak için kullanılabilecek herhangi bir bilgi anlamına gelir. Kişisel Bilgilerin örnekleri ad ve soyadı, doğum tarihi, e-posta adresi, cinsiyet, meslek veya diğer demografik bilgileri içermekle birlikte bunlarla sınırlı değildir.

“Gizlilik Politikası”, bu Dentalsis plus gizlilik politikası anlamına gelir.

“Okul Hizmetleri”, Dentalsis EDU ve Okullar için Dentalsis plus’ta okullara ve öğretmenlere sunulan ürünler anlamına gelir.

“Hizmetler”, platformumuzda bulunan herhangi bir yazılım da dahil olmak üzere Dentalsis hizmetleri anlamına gelir.

“Hizmet Kullanım Verileri”, Hizmetleri kullanımınız aracılığıyla otomatik olarak topladığımız ve aşağıdaki “İşlediğimiz Kişisel Bilgiler” bölümünde daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi bilgiler anlamına gelir.

“T&C”, Dentalsis plus’un şartlarının ve koşullarının burada mevcut olduğu anlamına gelir.

“Üçüncü Ülke”, AB/AEA dışındaki herhangi bir ülke anlamına gelir

“Kullanıcı”, “siz” ve “sizin”, Hizmetlerimizi kullanan herhangi bir kişi veya kuruluş anlamına gelir.

“Ziyaretçi”, bağlama bağlı olarak, Dentalsis plus Web Sitelerimizi, ofislerimizi ziyaret eden veya etkinliklerimizde veya pazarlama veya işe alım faaliyetlerimizle bağlantılı olarak bizimle başka bir şekilde etkileşime giren herhangi bir kişi anlamına gelir.